slunce

OTEVŘENO - Jimramov 98
Kdy: 21.-23.8. 1998
Kde: Jimramov

Hlavní stránka Připravujeme Bylo Zajímavosti Kontakty Co je nového?

Aktualizace: 10. srpna 1998
O co jde:

jimramov96Festival vznikl v roce 1990 s cílem poskytnout hudebníkům z křesťanských kruhů prostor k prezentaci své tvorby a umožnit posluchačům získat přehled, co se v této oblasti děje. V dalších letech se celkový záběr festivalu přerodil ve snahu vytvořit prostor, kde by se mohli setkávat lidé nejrůznějšího věku i názoru a kde by tolerance přerůstala ve vzájemné sdílení se nejen na platformě hudby. Pamětníci vzpomenou, že zde vystupovali Aku-Aku, Zuby nehty , Sluníčko, Blues Band L. Andršta, Švihadlo, Oboroh, Svatopluk Karásek, Karel Vepřek, Tomáš Najbrt, Kopečky, Dobrohošť, Berani, Původní Bureš, Ester (Lesík Hajdovský a Kateřina Tlustá), Chesed, K. Šörkezi, Znouzecnost a mnoho dalších (tento ročník je jž devátý), což naznačuje otevřenost téměř nesnesitelnou.
Festival asi nejvíce odráží myšlenku, že je možné  sdílet se a vnímat "napříč" a ne se stále vymezovat vůči někomu či něčemu. Tato myšlenka zřejmě působí poměrně značný zmatek v hlavách leckterých návštěvníků, protože festival není potom ani ryba ani rak. Není to ortodoxní rocková akce - se vším, co k tomu patří, není to ani festival alternativního umění, není to ani koncert duchovní hudby, není to ani vnitrocírkevní koncert pro znalé prostředí - ale dost vymezování vůči někomu či něčemu.
To jen tak na vysvětlenou - abyste si nemysleli, že je to jenom diletantská dramaturgie. A navíc - zřejmě se najdou lidé, kterým se to líbí, a to nás velmi těší. Tak třeba pan principál Vašinka z divadla Orfeus napsal článek do Literárních novin, kterým nás velmi potěšil.

V současné době se festival rozrostl na 3 dny s několika dalšími doprovodnými akcemi a současný snad nejvýstižnější název je Otevřeno - Jimramov 98. Akce probíhá v zámeckém parku Bludník, nedělní koncert potom v evangelickém kostele, v nedělní odpoledne na náměstí. Filmové projekce probíhají v místním kině a další doprovodné akce porůznu.
Je to festival asi pro 1000 lidí. Občerstvení je zajištěno, přespání ve spacáku je možné přímo v parku, nebo i pod střechou. V případě deště jsou zajištěny náhradní prostory.


Předpokládaný program:

Podrobnější informace o kapelách - program festivalu

Různé informace

Kde to vlastně je

Jimramov je městečko na moravsko-českém pomezí, zhruba mezi Novým Městem na Moravě, Svratkou a Poličkou a je dosažitelné autobusem z Prahy i Brna.

A na závěr ještě obrázek z vystoupení divadla Orfeus, Jimramov 97:

Orfeus

Hlavní stránka Připravujeme Bylo Zajímavosti Kontakty Co je nového?