JAZZ / ROCK / BLUES SEMINÁŘ

23.-26.8. 2001
Hlavní stránka Připravujeme Bylo Zajímavosti Kontakty

Co je nového?

2 denní intenzivní výuka:
Technika hry
Interpretace
Improvizace
Doprovod
Harmonie / Aranžování
Sluchová cvičení

Vyučuje Bobby Houda - absolvent “Berklee College of Music” Boston, USA

Tento hudebník začal veřejně vystupovat na přelomu 70. let a v té době patřil k nejosobitějším rhythm & bluesovým zpěvákům v Československu. V roce 1975 však byla slibná umělecká dráha této osobnosti ukončena proslulým rekvalifikačním procesem. A tak raději než přizpůsobit svůj styl “politickým realitám” doby, Bobby se rozhodl odejít do zahraničí. Jeho první zastavení začalo v Beneluxu, kde se seznámil s legendárním americkým zpěvákem Arthurem Conley, a stal se jeho soulovým pokrevním bratrem. Po ročním působení v doprovodné kapele této R& B hvězdy, se Bobby rozhodl odejít do USA a tak přímo u zdroje načerpat potřebné zkušenosti. Během svého pobytu ve Spojených státech vystudoval na známé Berklee College Of Music a toto vzdělání mu umožnilo získat potřebný nadhled nad hudbou, kterou začal tvořit.
Vzhledem k tomu, že svá “americká léta” také obohatil zkušenostmi na pódiích universitních klubů, dnes může nabídnout velice osobitou muziku ztvárněnou profesionální dokonalostí. Písně, které Bobby Houda píše a zpívá, vyjadřují to, čím se současná americká populární hudba vyznačuje - “velký kotel ”naplněný všehochutí hudebních stylů s jedním společným jmenovatelem, a tím je osobitý a hluboce procítěný přednes interpreta. Přičteme-li k tomu tvrdé životní poznatky věčného tuláka, výsledkem by měl být neobvyklý hudební zážitek. Bobby Houda a jeho symbióza slovanské melodiky s americkým bluesovým cítěním vytváří nový progresivní styl blues/rockové hudby. V současnosti je Bobby aktivní nejen na naší klubové a festivalové scéně, ale i v zahraničí - NSR, Rakousko, Holandsko. Po jeho boku se objevují hudební osobnosti jako Vladimír “Guma” Kulhánek, Jiří Kysela a Luboš Andršt.

1. blok semináře: v pátek 24. srpna od 15 -17:30 hod
2. blok semináře:
v sobotu 25. srpna od 10 - 12:30 hod

Je nutno přivést si vlastní kytaru.
Účastnický poplatek: 100,- Kč, držitelé permanentní vstupenky mají vstup zdarma.

Přihlášky, podrobnosti žádejte na: 0776-063220, e-mail: t.jun@wo.cz