Daňkovický bigbít
Kdy: 12. prosince 1998, 19 hod
Kde: Daňkovice u Sněžného

Hlavní stránka Připravujeme Bylo Zajímavosti Kontakty Co je nového?

Program:
Jericho
Neutuchající veselí
Lady I. & The Blues Birds
Gamba blues

Začátek v 19 hod. Vstupné 70Kč.

LADY I AND THE BLUESBIRDS

Skupina vznikla v prosinci 1995, po rozpadu známé Blues Bujón, která na naší scéně působila od poloviny 80. let (natočila 3 skladby na bluesový sampler, který vydala firma Faust Records). Hlavní protagonisté dřívější kapely Ivana "Eržika" Konopásková a kytarista Milan Špaček přibrali baskytaristu M. Vorlíčka; post bubeníka se několikrát změnil.
V následujících dvou letech skupina slavila velké úspěchy hlavně v Německu, kde absolvovala mnoho klubových vystoupení, hrála na četných open air festivalech a podnikla turné s americkým bluesmanem Carey Bellem. Skupina slavila úspěchy na renomovaných blues festivalech: Blues Fashung, Apolda, Dredner Blues Festival, Hungarian Blues Festival, Paks, Blues Alive Šumperk atd.
Lady I and The Blues Birds absolvovali četná vystoupení po klubech v Čechách a na Slovensku, navíc zvítězili v soutěži pořádané B.B. Kingem u příležitosti jeho koncertu v Praze 3.3.1997 (poslal skupině volňásky, pozval je po koncertě k sobě do šatny na kus řeči a M Špačkovi podepsal kytaru ...).
Skupina stylově představuje moderní elektronické blues vycházející jak z Chicagského stylu, tak z moderního texaského blues a boogie. Z Texasu pocházela také Janis Joplin, jejíž hity zpestřují repertoár kapely a s kterými I. Konopásková svým strhujícím projevem sklízí úspěchy jak u nás, tak v Německu. V poslední době rozšířila svůj projev o hru na foukací harmoniku!
V současné době hraje skupina ve složení:
Ivana Konopásková - voc, harmonica
Milan Špaček - kytara
Miroslav Vorlíček - bass
Ladislav Svoboda - bicí
Skupině před několika dny vyšlo první CD, obsahující Bluesové standardy doplněné vlastní tvorbou.
Na festivalu v Daňkovicích proběhne křest alba ...

GAMBA BLUES BAND

Skupina vznikla počátkem letošního roku kolem zkušeného baskytaristy Zdeňka Klona (dříve Rozmazané děti či Krásné nové stroje). Z občasného jamování s Pavlem Junem se časem vytvořila skupina, která si v březnu odbyla úspěšnou premiéru v Kutné Hoře. Od té doby vystupovala v mnoha rockových klubech, jazzových klubech či hospodách (Hradec Králové, Rychnov n/K, Hořice, Pardubice atd.)
Repertoár skupiny je sestaven jak z klasických skladeb britského bluesrocku 60. let (Cream, Mayal), tak ze standardů chicágské scény po skladby texaské provenience (J. Winter, Red Devils). Začínají se objevovat první vlastní skladby.
Charakteristický zvuk Gamby tvoří souhra dvou kytar a výrazná foukací harmonika nadějného Břéti Olivy (na harmoniku hrál letos také na evropském festivalu Rawa blues v Katovicích jako host mladých Dead Camel). Skupina se objevila v hledáčku východočeského Labelu Forst Records ...
V Daňkovicích se představí v sestavě:
Standa Svoboda - voc
Pavel Jun gt
Břetislav Oliva - gt, hca
Zdeňek Klon - bass
s novým bubeníkem Honzou Píškou

NEUTUCHAJÍCÍ VESELÍ

Kapela vznikla před šesti lety v Rapotíně u Šumperka. Po několika personálních změnách se sestava kapely ustálila ve složení, které funguje od ledna 1996:
Karlos Kocůrek - zpěv, horna
Honza Koukola - kytara
Martin Šťastný - bas kytara
Vašíček Šťastný - bicí
Hudební styl Neutuchajícího veselí je ovlivněn různými hudebními směry (rock - funk - grunge) a je postaven výhradně na vlastní tvorbě. N.V. je možno slyšet na klubových vystoupeních jak v Čechách, tak i na Moravě (např. kluby Leitnerova, Na Proseku, Mlejn, Na Střelnici atd.). posluchači z Vysočiny mohou N.V. znát z minulých ročníků Daňkovic i Jimramova)
Kapela má na svém kontě dvě studiová dema (MC, CD); hudba N.V. je vysílána na rádiích Prima, Attack, Rubi.

JERICHO

Jericho (7053 bytes)Styl: bluesrock
Pavel Jun - kytara
Tomáš Jun - klávesy
Libor Kučera - bicí
Míla Lapáček - saxofon, klarinet, zpěv
Tomáš Lavický - baskytara, zpěv
Petr Machala - kytara
Radka Šilarová - zpěv
Vznik na podzim 1986, první vystoupení na dětské vánoční besídce v Borové a Telecím (pochvala od babičky, která mohla vypnout naslouchátko). Od hraní při akcích evangelické mládeže postupně spíše  do klubů (Prosek, Světlá n. S., Na Chmelnici, Havlíčkův Brod...) a na festivaly (Jimramov, Ondřejov...). Kmenová kapela festivalu Jimramov - Otevřeno. Dema - "Knotu čadícího ..." (92), "Křídla andělů" (94).

Hlavní stránka Připravujeme Bylo Zajímavosti Kontakty Co je nového?